Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Odświeżacz renowator do skóry zamszu i nubuku bezbarwny do toreb butów Coccine Ravvivant CH1

19,50 zł
Kolory
  • wielokolorowy
Index:
CH1
Marka:
Powiązane produkty
Opis

PREPARAT DO TOREB, BUTÓW I PASKÓW ZAMSZOWYCH ORAZ NUBUKOWYCH.

W ofercie proponujemy Państwu najbardziej skuteczny impregnant do odświerzenia i ożywienia galanterii skórzanej - Ravvivant marki Coccine bezbarwny (do wszystkich kolorów skór, oprócz czarnego) o pojemności 75 ml.

Zamsz jest wymagającym materiałem do czyszczenia i pielęgnacji. W dodatku łatwiej go zniszczyć i gorzej znosi trudne warunki pogodowe (deszcz, śnieg) i terenowe niedogodności (błoto, piach, trawa). Jednak w łatwy, domowy sposób możecie dokonać renowacji i pielęgnacji. Doskonałym wyborem będzie Ravvivant.

Jest to preparat do pielęgnacji zamszu i nubuku, w tym do torebek skórzanych marki Beltimore i Vera Pelle oraz butów z membraną - TEX, odświeżający i wyrównujący barwę. Przywraca naturalny, żywy kolor i oryginalny, „puszysty” efekt nubuku i zamszu. Nie blokuje skóry, dzięki czemu będzie „swobodnie oddychać” i poprawnie się zużywać.

Najważniejsze cechy:

·         Jedna z najskuteczniejszych receptur na rynku. Wyjątkowo skuteczny środek do pielęgnacji zamszowej, nubukowej i juchtowej skóry.

·         Przywraca żywy kolor i oryginalny „puszysty” efekt.

·         Odświeża i wyrównuje barwę skóry.

·         Wygodna w użyciu forma aplikacji (spray).
Natychmiastowy efekt.

 

Sposób użycia:

·         Wyczyścić buty, torbę lub pasek szczotką do zamszu.

·         Wstrząsnąć pojemnik i rozpylać równomiernie z odległości ok. 20 cm. Przed użyciem sprawdzić w niewidocznym miejscu.

·         Poczekać do wyschnięcia. Należy uważać, aby nie nanosić do wnętrza obuwia lub torebki. Nie stosować na podeszwy i obcasy. Przed użyciem warto obuwie lub torbę ustawić na gazecie, aby nie zabrudzić podłogi.

·         Na koniec zabezpieczyć impregnatem np. Cocciné Antiacqua.

 

Produkty galanteryjne takie jak torebki, buty, czy paski z zamszu naturalnego mają wielu fanów, którzy pomimo zimowej lub mokrej pory, nie rezygnują z ich użytkowania. Zamsz jest bowiem piękny i ponadczasowy. Niestety materiał ten w porównaniu do skór gładkich jak licowa, groszkowa lub juchtowa, również w porównaniu do ekoskóry jest znacznie bardziej podatny na przemoczenie, zabrudzenia i uszkodzenia. Nie znaczy to jednak, że możemy je używać tylko w suche i ciepłe dni. Przeciwnie, wasze piękne produkty są dostępne przez cały rok do użycia, wystarczy je tylko odpowiednio zabezpieczyć.

 Zamsz to odpowiednio przygotowana (zeszlifowana tak, aby powstały „włoski”) skóra bydlęca. Materiał wygląda jak meszek o stosunkowo długim włosiu. Charakterystyczne jest to, że po pociągnięciu palcem po zamszu zostaje jasna albo ciemna smuga, w zależności od kierunku ułożenia włosa. Jedną z nielicznych wad tego materiału jest to, że tak łatwo ulega zabrudzeniom i przemoczeniu. Dlatego właśnie tak istotna jest właściwa pielęgnacja. Poniżej znajdziesz kilka ważnych wskazówek, które pozwolą Twoim butom, torbie lub paskom zachować piękny wygląd, nawet jesienią i zimą.

 Szczotka

Podstawą pielęgnacji galanterii zamszowej jest szczotkowanie, dzięki któremu poprawiamy wygląd włosa i usuwamy błoto. Szczotka do zamszu powinna składać się z twardych włókien nylonowych i miedzianych z jednej strony oraz specjalnej gumy do weluru z drugiej strony. Poleca się także specjalną kostkę do czyszczenia zamszu, która pozwala usunąć plamy i zlepione miejsca działając jak gumka do ścierania ołówka. 

Pamiętajmy, że szczotkowanie  wykonujemy tylko na suchej powierzchni materiału!

 Impregnacja

Zwłaszcza jesienią i zimą powinno się pamiętać o zaimpregnowaniu obuwia i toreb, bowiem produkty zamszowe bardzo szybko niszczą się pod wpływem deszczu lub mokrego śniegu. „W tej chwili na rynku jest dostępnych wiele impregnatów. Jednak nie wszystkie są odpowiednie dla zamszu. Tylko kupując właściwy kosmetyk możemy zabezpieczyć nasze buty i torby. Godne polecania są, np. MULTI STOP, Antiaqua”. Impregnat to podstawowy kosmetyk do pielęgnacji obuwia w zimie – warto w niego zainwestować.

 Renowacja

Plamy, mikrouszkodzenia są bardziej widoczne na butach zamszowych niż na obuwiu wykonanym z innego materiału. Jednak dzięki odpowiednim kosmetykom można uchronić je przed postępującym zniszczeniem. Przedstawicielka marki Cocciné radzi stosowanie, np. Ravvivant - środka głęboko odświeżającego i odżywiającego bądź Antique Cream bezbarwny 

– delikatnego żelu czyszczącego, odświeżającego i chroniącego przed plamami. Czyszcząc zamszowe torby i obuwie pamiętajmy o przeprowadzeniu próby w mniej widocznym miejscu i o równomiernym czyszczeniu całej powierzchni tak, aby schła równomiernie nie pozostawiając zacieków.

 

Szczegóły produktu
CH1

Specyficzne kody

EAN13
5906489212734
Opinie
Brak komentarzy

Oceń produkt

  • Cena:
  • Jakość:
  • Kontakt ze sprzedawcą:
  • Szybkość dostawy:
  • Zgodność z opisem:
Opisz produkt używając prostych i krótkich słów.
Prześlij zdjęcia:
Upuść zdjęcia tutaj lub kliknij, aby przesłać.
4 innych produktów w tej samej kategorii:
Powiązane produkty

Menu

Ustawienia

Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.