Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.
Czyszczenie skóry naturalnej – jak dbać o skórzane akcesoria?

Czyszczenie skóry naturalnej – jak dbać o skórzane akcesoria? - 

Uniwersalne zasady dbania o skórę naturalną obejmują przede wszystkim ochronę przed uszkodzeniami i odpowiednie przechowywanie. Główni „wrogowie” skóry naturalnej to rozciąganie, wilgoć oraz ostre przedmioty, które mogą zarysować jej powierzchnię. Każdego tygodnia warto też poświęcić chwilkę na usunięcie kurzu i drobnych zabrudzeń ze skórzanych akcesoriów. Skóry nie należy składać ani zwijać. Torebki po sezonie najlepiej lekko wypełnić i przechowywać  w pozycji stojącej, zapakowane w płócienny worek czy torbę. Nie należy kłaść ich płasko czy wieszać za „uszy”. Portfelowi najbardziej szkodzi nadmierne wypychanie – gdy staje się on pękaty od kart, dokumentów i gotówki, warto rozważyć nabycie większego modelu. Aby przedłużyć życie paskom, należy nosić je tak dopasowane, aby nie były zbyt rozciągnięte na figurze. Gdy nie są w użyciu, nie należy ich zwijać – najlepiej zawiesić je rozprostowane na sprzączce.

Skóra licowa

Skórę licową przed czyszczeniem przeciera się suchą szmatką z kurzu. Następnie warto użyć specjalnej pianki czyszczącej do skóry naturalnej zgodnie ze wskazaniami producenta. Na końcu skórzaną torebkę czy portfel pokrywa się delikatnym kremem ochronnym, który wnika w powietrznię skóry i nie powoduje zabrudzeń na ubraniach.

Skóra lakierowana

Galanterię ze skóry lakierowanej najbezpieczniej czyścić i konserwować za pomocą specjalistycznych sprayów, dedykowanych właśnie do tego typu skóry. Nadają jej one połysk oraz pomagają pozbyć się mikrouszkodzeń i zarysowań, które wyjątkowo nieestetycznie wyglądają na skórze lakierowanej. Z tego powodu warto też zaopatrzyć się w profesjonalną, miękką szmatkę bawełnianą, która doskonale poleruje skórzane akcesoria.

Skóra teksturowana

W wyrobach skórzanych o skomplikowanej fakturze, przypominającej np. skórę węża czy krokodyla, największym problemem jest brud, osadzający się w rowach i wgłębieniach. Czyszczenie rozpoczyna się od usunięcia go za pomocą szczoteczki o miękkim włosiu. Potem standardowo można użyć pianki czyszczącej oraz kremu ochronnego.

Zamsz i nubuk

Delikatny zamsz i nubuk wymagają szczególnej staranności podczas czyszczenia. Najlepiej użyć specjalnej, gumowej szczoteczki przeznaczonej specjalnie do tego typu skóry – działa ona jak gumka do mazania, na sucho usuwając kurz i drobniejsze zabrudzenia. W przypadku większych zabrudzeń można sięgnąć po preparaty czyszczące do zamszu i nubuku. Wyczyszczone akcesoria z zamszu warto pokryć impregnatem lub środkiem konserwującym, który zapobiegnie osadzaniu się brudu i sprawi, że na dłużej zachowają one estetyczny wygląd.

Skóra ekologiczna

Taka skóra jest najprostsza w pielęgnacji. Torebkę ze skóry ekologicznej wystarczy umyć roztworem wody i delikatnego mydła. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu skóry nie można czyścić preparatami na bazie wosku czy alkoholu, ponieważ można nieodwracalnie uszkodzić jej powierzchnię.

Menu

Ustawienia

Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.